Genç Birikim
Arşiv Duyurular Foto Galeri Genel Gündem

Deprem Bölgesi

Read More
Arşiv Duyurular Foto Galeri Genel Gündem Yazarlar

Türkiye’nin Kuşatılması ve ABD

İkinci Dünya Savaşı’ndan sonra dünya, sağ ve sol olmak üzere iki bloka ayrılmıştı. Bu blokların birinin başında Sovyetler Birliği, diğerinde ise ABD bulunmaktaydı..

Read More
Arşiv Yazarlar

İlim ve İlim Ehli Konulu Hadis-i Şeriflerden Bir Demet[1]

Ebû Hureyre (ra) dedi ki: Rasûlullah (sav) şöyle buyurdu: “İlim talep etmek için bir yolda giden her bir kişiye, muhakkak Allah Teâlâ cennete.

Read More
Arşiv Yazarlar

Ardında Kalıp Seni Özlemek

Rasulullah (s.a.s) şöyle buyurmuştur: “Cennet, üç kişiyi özler. Ali, Ammar ve Selman” (Tirmizi, Menâkıb, 34). Âlemlerin Rabbi olan Allah’a hamd olsun. Sevgili Peygamberimiz.

Read More
Arşiv Yazarlar

Filistin’in Çalınan Petrol ve Gaz Kaynakları

Mahmoud Elkhafıf, El-Cezire, 21-06-2021                                          Çeviren: İsmail Ceylan  Filistin sorununu kalıcı bir siyasi ve ekonomik çözüme ulaştırmak için Doğu Akdeniz Havzası’ndaki petrol ve gaz.

Read More
Arşiv Yazarlar

İslami Yaşamaya Adanmanın ve İbadetin Hikmeti

İbadetler, dış görünüş olarak belli şekiller ile ifa edilse de, aslen her bir şekil, hayattan bir parçaya dikkat çekmektedir. İbadet araçları diyebileceğimiz bu.

Read More
Arşiv Yazarlar

Ruhsuz İbadetlerden Adanmış Kulluğa: Kurban Bilinci ve Adanmışlık

  Kurban, insanı Allah’a yaklaştıran şey demektir. Kurban ibadetiyle insan Allah’a yaklaşmaya çalışır ya da kurban insanı Allah’a yaklaştırır. Bu yaklaşma, elbette manevi.

Read More
Arşiv Yazarlar

Toplumun Temel Taşı: Aile

Aile yapısı, bir binaya benzer, temeli sağlam atıldı mı; rüzgâr binayı sarsar ama yıkamaz. Temeli zayıf olunca en ufak rüzgârda yıkılma tehlikesi yaşar ve.

Read More
Arşiv Yazarlar

İnsanlığın Son Kalesi Aile

Bismillahirrahmanirrrahim… Modern yaşam, toplumun en önemli unsuru olan aileyi hedef almış ve onu içinden çıkılmaz bir kaosun içerisine sürüklemiştir. Gün geçtikçe İslami değerlerin.

Read More
Arşiv Yazarlar

Âdemi Tavır ve Şeytani Tavır

Rabbimizi, hiç günah işlemeden sürekli zikreden, ibadet eden, onu üstün sıfatları ile tesbih eden melekleri vardır. Rabbimiz, bunlardan başka kendini tesbih eden, zikreden,.

Read More
GRUBA KATIL