Medeniyet Vakfı Ankara Şubesinde İftar Proğramı Yapıldı
Duyurular Foto Galeri Genel Gündem

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesinde İftar Proğramı Yapıldı

Medeniyet Vakfının Ankara Şubesinde artık gelenekselleşen İftar Proğramı ve Konferans gerçekleşti. İftar organizasyonuna çok sayıda Ankaralı Müslüman iştirak etti. İftardan sonra dua edildi ve birlikte akşam namazı eda edildi. Kur’anı Kerim tilaveti ve mealinin okunmasından sonra Vahdet Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi  Muhittin Özdemir Hocamız ‘Ölüm ve Âhirete Hazırlık’ konulu bir konferans verdi.

Muhittin Hocamız Konferansında ölümün her an gelebileceğinden ve bu nedenle Müslümanın buna hazırlıklı olması gerektiğinden, hayatını Allah’ın rızasına uygun olarak tanzim etmesinin öneminden ve bunun her an bilincinde olması gerektiğinden bahsettikten sonra müslüman olmayanların ahiretteki pişmanlıklarından örnekler verdi.

Ayrıca dinimizin okumaya önem verdiğini, insanları okumaya ve düşünmeye teşvik eden tek dinin İslam olduğunu, bu nedenle Müslümanların çok okumaları gerektiğini ifade ettikten sonra Necip Fazıl’dan, Peyami Safa’dan, İmam Gazali’den ve İbni Sina’dan örnekler vererek çok çalışmamız gerektiğini ifade etti.

Daha sonra hep birlikte Yatsı ve teravih namazları kılındıktan sonra program sona erdi.

GRUBA KATIL