Panel: “İslam Dünyası ve Küresel Kuşatma”
Duyurular Gündem

Panel: “İslam Dünyası ve Küresel Kuşatma”

İslam Dünyasındaki son gelişmeler, Medeniyet Vakfı’nın organize ettiği “İslam Dünyası ve Küresel Kuşatma” paneli ile ele alınıyor.

I. Dünya Savaşı sonrası büyük oranda fiili işgale uğrayan İslam Dünyasının, yaşanan mücadeleler neticesinde bağımsızlığına kavuştuğu iddia edildi. Söylenenlerin aksine geliştirilen yeni emperyal araçlar ile İslam Dünyası’ndaki Batı tahakkümü ve kuşatması devam ediyor. Bu kuşatma bir yandan fiili işgaller ile devam ederken, diğer yandan yerli işbirlikçilerin eli ile yapılan darbeler ve ortaya konulan yanlış mücadele yöntemleri ile küresel emperyal kuşatmadan çıkış yolu etkisiz kılınıyor.

Medeniyet Vakfı, 14 Aralık 2014 Pazar günü gerçekleştireceği “İslam Dünyası ve Küresel Kuşatma” paneli ile İslam Dünyasındaki mevcut durumu analiz etmeyi ve küresel kuşatmadan çıkış yolu üzerinde değerlendirmede bulunmayı amaçlıyor.

Yöneticiliğini Yrd. Doç. Dr. Ahmet Zeki İzgöer’in yapacağı panelde Ali Kaçar “Çözüm Süreci ve Türkiye’nin Ortadoğu Politikası”; Kâzım Sağlam “ABD’nin Ortadoğu Politikası ve Yeni Dengeler” ve M. Beşir Eryarsoy “İslâm Ümmetinin Emperyal Kuşatmadan Çıkış Yolu” başlıklı sunumlarını gerçekleştirecek.

14 Aralık Pazar günü saat 10.30’da Fatih Ali Emiri Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek panele tüm halkımız davetlidir.

panel_afis_site_464x649

GRUBA KATIL