Genç Birikim dergisinin Aralık 2022 tarihli 246’ncı sayısı çıktı.
Arşiv Duyurular Foto Galeri Genel Gündem Son Sayımız

Genç Birikim dergisinin Aralık 2022 tarihli 246’ncı sayısı çıktı.

Gündemdeki konu ve olayları İslamî bakış açısıyla yorumlayan Genç Birikim dergisinin Aralık 2022 tarihli 246’ncı sayısı çıktı.

Bu sayıda; Araştırmacı-yazar Ali Kaçar, “İslami Mücadele ve Sorumluluklarımız” başlıklı, geçen sayıdan devam eden yazısının ikinci bölümünde; küfürle, şirkle ve münkerle mücadele etme sorumluluğumuzun önemini vurgulamış.

Bu ayın dosya konusu, “Müslümanca Yaşam İçin İlim-Amel Bilinci” olarak belirlenmiş. Dosya konusu çerçevesinde; Fatih Pala, Haydar Özalp, İslam Doğubey, Rüveyda Bera Pala, Servan Özbey ve Taşkın Önel “İlim-Amel Bilinci”ni değişik açılardan ele almışlar.

Dergide, ayrıca Ahmet Şehit Tuna’nın “Ayetler Işığında Örnek Müslümanın Özellikleri”, Cefai Demirel’in “Su-i Zan ve Zararları”, Emrah Doğru’nun “Yalan ve İftira”, Hasan Tahsin’in “Su Aktı Yolunu Buldu”, Hüseyin Durmaz’ın “Aydınlanma Cağı Eleştirisi”, Sümeyye Demirci’nin “Erkek Düşmanlığı” başlıklı yazıları ve İsmail Ceylan’ın “Gazze’de İki Ay” başlıklı çevirisi ile yine Ali Kaçar’ın “Halife Vahdeddin ve Saltanatın Kaldırılması” başlıklı makalesinin üçüncü bölümü yer almış.

GRUBA KATIL