Tag Archives: Bekir Tok

Orantısız Güce Karşı Anne Ve Baba Olmak

(Temmuz 2014) "Şeytanlar kalplerimizi, azalarımızı, hedeflerimizi fethettiği gibi en önemli “sermaye”leri olan çocuklarımızı da fethediyor yavaş yavaş"

Kimliksizleştirilenlerden misiniz?

(Haziran 2014) Yoksa biz de yavaş yavaş bu “kimliksizleşen” güruha mı benziyoruz? Yoksa onlar gibi mi olmaya başlıyoruz?

Bir Tefekkür İki Yol

(Şubat 2014) İşte insanın karşısına Allah iki yol sermişti: “Biz ona 'iki yol-iki amaç' gösterdik.” Buyuruyordu Beled suresinde.

Büyüyünce Ne Olacaksın?

(Ocak-2014) Küçük bir çocuğa sorsan: “Büyüyünce ne olacaksın” diye; bildik cevaplardan başkasını alamazsın.

Kır Zincirlerini Kardeşim!

(Aralık-2013) Kır zincirlerini kardeşim. Sen Müslümansın; teslim ol Yaratana… Boynundaki zincirleri tutan eller, seni bir sağa bir sola çekiyor, dosdoğru yolda gitmen gerekirken yalpalayıp...

Bekir Tok: O’nu Sevmeye Dâir

(Ekim-2013)Bilin ki Rasulullah(s.a.v) ölmedi. O sünnetiyle aramızda halen yaşamaktadır. Ne zaman Kuran’a ve O’nun mirası sünnete hakkıyla sarılırsak o zaman O (s.a.v) aramızda yaşıyor...

Bekir Tok: “Gardiyanlar ve Mahkûmlar”

(Eylül-2013) Demokrasi diyorlar bu alçak puta. Keşke Mekke’dekiler gibi bir şekli olsa, bir cismi olsa. Ama bu alçak put şekilden şekle giriyor.

Allah-u Ekber

(Genç Birikim Ağustos 2013) Allah’u Ekber diyerek, Allah diğer tüm tanrılardan, kanun koyuculardan, tağutlardan, diktatörlerden daha büyüktür diyoruz.