• Genç Birikim

  Ankara Medeniyet Vakfından Üniversiteli Öğrenciler İçin Umre Ödüllü Bilgi Yarışması

  - 04 Nisan 2019

Katılımcılar yarışmanın detaylarını www.peygamberleryolunda.com adresinden öğrenebilir ve kayıtlarını yine bu adresten yapabilirler.

 1. Bilgi Yarışması Ankara’da yapılacaktır.
 2. Yarışmaya katılım ücretsizdir.
 3. Bilgi Yarışması’na katılım için online olarak başvurmak zorunludur.
 4. Yarışmaya sadece üniversite öğrencileri girebileceklerdir. Yarışma öncesi öğrenci kimliği kontrolü yapılacaktır.
 5. Her öğrenci bireysel olarak katılacaktır.
 6. Sınavda 75 çoktan seçmeli soru olacaktır.
 7. Bilgi Yarışması sınavı 19 Mayıs 2019 tarihinde saat 13:00’da başlayacaktır. Bilgi yarışması süresi 90 dakikadır.
 8. Sınava geç gelen katılımcılar sınava alınmayacaktır.
 9. Erkek öğrenciler Medeniyet Vakfı Ankara Şubesinde, kız öğrenciler ise İLKA (İSLAMİ İLİMLER KIZ AKADEMİSİ)’nde aynı anda Bilgi Yarışması sınava gireceklerdir. Sınav yerleri ile ilgili olabilecek bir değişiklik durumunda bilgilendirme yapılacaktır.
 10. Sınav sorularında 4 yanlış bir doğruyu götürmektedir. Sınav sonuçları açıklanırken en yüksek neti yapan kişi birinci olarak Umre Turu ödülünü kazanacaktır. Sınav sonucu puanı belirleme için örnek: 63 doğru, 8 yanlış, 4 boş yapan bir kişinin Net puanı: 61’dir.
 11. En yüksek puanda eşitlik olması durumunda; tarihi bilahare belirlenmek üzere eşitliği sağlayan katılımcılar arasında yeni bir sınav yapılacaktır.
 12. Bilgi yarışmasına katılımcıların cep telefonu, laptop, radyo vb. haberleşme araçlarıyla ve saat fonksiyonu dışında fonksiyonu bulunan saat vb. cihazlarla girmeleri yasaktır. Sınavdan önce belirtilen yerlere bu cihazların bırakılması gerekmektedir.
 13. Bilgi yarışmasına katılımcıların birbirleriyle konuşmaları, kopya çekmeleri veya çekilmesine yardımcı olmaları, birbirleriyle kalem, silgi vb. şeyler alıp vermeleri ve sınav görevlilerine gereksiz soru sormaları sınav kurallarına aykırıdır. Bu davranışları sergileyen katılımcıların sınavları iptal edilir.
 14. Umre ödülünü almaya hak kazanan katılımcının 2019 yılı içerisinde Umre’ye gitmesi gerekmektedir. Umre turu bizlerin daha önceden anlaştığı firma ile sağlanacaktır. Lakin kesin tarih kazanan katılımcının uygun programı ve Tur Şirketi’nin sunduğu program cetveline göre netleşecektir.
 15. Daha önceden bizim kazanan katılımcıya belirlediğimiz Umre Turu için ekstra istekler olması durumunda (daha pahalı umre turu dönemi, 4 kişilik oda yerine tek veya 2 kişilik oda, 5 yıldızlı otel, daha uzun turlar gibi) oluşabilecek farkları katılımcının karşılaması gerekmektedir.
 16. Bilgi Yarışmasına katılacak kişi, burada belirtilen kuralları okuduğunu ve onayladığını kabul eder.
 17. Burada belirtilen kuralların değiştirilmesi halinde tarafımızdan belirtilecek en güncel kurallar geçerlidir.

Yarışma için seçilen kitap:

“Kur’an-ı Kerim’e Göre Peygamberler ve Tevhid Mücadelesi”

İsmail Lütfi Çakan, N. Mehmed Solmaz

Genç Medeniyet

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi

(Ey Muhammed!) Peygamberlerin haberlerinden, kendileriyle senin kalbini pekiştirdiğimiz her bir haberi sana aktarıyoruz. Bunlarda, sana hak, mü’minlere de bir öğüt ve hatırlatma gelmiştir. (Hud 120)