SİYER YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.
Genel Gündem

SİYER YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

SİYER YARIŞMASI TÜRKİYE FİNALİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Medeniyet İlim Kültür ve Dayanışma Derneği Ortaöğretim Birimi’nin düzenlemiş olduğu Liselerarası Siyer Yarışması Türkiye Finali İstanbul’da Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi.

Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda Medeniyet derneği başkanı Kâzım Sağlam, Hz. Peygamberin hayatının bütünüyle örnek almamız gerektiğini ve Peygamberini tanıyan, örnek alan Müslüman gençliği oluşturma sorumluluğumuzu  hatırlatan kısa bir konuşma gerçekleştirdi.

Medeniyet Derneği Ortaöğretim Birimi adına konuşma yapan Süleyman Karakuş ise Medeniyet Derneğinin kurulduğu yıldan günümüze kadar olan eğitim faaliyetlerinden anlatarak Hz. Peygamber’in hayatını konu alan yarışmaların onun hayatını öğrenmedeki öneminden bahsetti.

Türkiye’nin 8 farklı bölgesinden gelen yarışmacılar Ahmet Efe’nin “Peygamberimiz’in Hayatı” adlı kitabından hazırlanan sorulara verdikleri cevaplarla dereceye girmeye çalıştılar. Kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı, heyecanın ve coşkunun hiç eksik olmadığı programda, dereceye girenleri asıl sorularla belirlemek mümkün olmayınca yedek sorulara geçildi. Yedek sorular neticesinde birinciliği Sakarya’nın KARASU ilçesinden gelen yarışmacılar kazanırken, ikinciliği ANKARA, üçüncülüğü ise GAZİANTEP ilinden gelen yarışmacılar kazandı. Yarışmanın tamamlanmasının ardından ödül törenine geçildi. Tüm yarışmacılara katılımlarından dolayı sertifika verildi ve kitapla ödüllendirildi. Üçüncülüğü kazanan yarışmacılar tablet bilgisayar, ikinciler dokunmatik telefon, birinciler ise netbook bilgisayar ile ödüllendirildi. Ayrıca dereceye girmeyi başaran ekibin hocalarına çok değerli çalışmalarından dolayı plaket taktiminde bulunuldu. Ödül töreninin ardından toplu fotograf çekimi”yle program son buldu.

Biz de Genç Birikim Derneği adına Ankara’dan katılan ve 2. olan Ubeydullah İMAMOĞLU, Ömer Faruk EKİNCİ ve Hüseyin Cahid USLU‘dan müteşekkil ekibi tebrik ediyoruz.Bu ekibin hazırlanmasında büyük emeği olan başta Ahmet İMAMOĞLU ve Ramazan DEMİRHAN olmak üzere tüm eğitimcilerimize  teşekkür ederiz


GRUBA KATIL