Genç Birikim ‘Ödüllü Liseliler İslami Bilgi Yarışması’ ve ‘Ödüllü Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’ Yapıldı
Duyurular Genel Gündem

Genç Birikim ‘Ödüllü Liseliler İslami Bilgi Yarışması’ ve ‘Ödüllü Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması’ Yapıldı

Gayesi ‘Mukaddes emanete sahip çıkan; diini, dilini, iffetini, kalbini muhafaza eden,  Allah ve Rasülü’nün hükümlerini baş tacı eden Salih ve Saliha gençler yetiştirmek olan” Genç Birikim tarafından, 21 Nisan 2013 tarihinde ‘Liseliler İslami Bilgiler Yarışması’, Genç Birikim Konferans Salonu’nda yapıldı. Akaid, Fıkıh, Siyer vb. alanlarda hazırlanan 250 soru arasından 80 soru sorularak gerçekleştirilen yarışma sonucunda, dokuz gencimiz tüm sorulara doğru cevap vererek birinci oldular. 12 Mayıs’ta yapılan eleme turu, yine çok çekişmeli geçti. Ömer Ekinci ve Furkan Uluğ sorulara eşit şekilde doğru cevap verince, yedek sorulara geçildi ve sonuçta Ömer EKİNCİ kardeşimiz birinci, Furkan ULUĞ kardeşimiz ikinci oldu. Üçüncülüğü ise Ahmet Talha KAYNAK kardeşimiz elde etti. Birinci kardeşimize PC Tablet, ikinci kardeşimize saat, üçüncü olan kardeşimize de Mp4 hediye edildi. Kendilerini, üstün gayret ve çalışmalarından dolayı tebrik eder, Yüce Rabbimizden dünya ve ahiret saadeti niyaz ederiz.

Kur’an-ı Kerim’i Güzel Okuma Yarışması da 12 Mayıs 2013 tarihinde yine Genç Birikim Konferans Salonu’nda Muhammed İMAMOĞLU nezaretinde gerçekleştirildi. ‘Yasin, Rahman ve Ğaşiye Sureleri’nin belirlendiği yarışmada Tevfik İleri Anadolu İmam Hatip Lisesi’nden Abdullah Cihad ATEŞ kardeşimiz ipi göğüsledi. Bizlere Gaşiye Suresi’ni tilavet eden, güzel bir Kur’an ziyafeti veren Abdullah’ın ardından, Furkan ULUĞ kardeşimiz ikinciliği, Ubeydullah İMAMOĞLU kardeşimiz de üçüncülüğü kazandı.

Bizlere Kur’an ziyafeti sunan genç kardeşlerimizi tebrik ediyor, yarışmaya katılan tüm gençlerimize teşekkür ediyor, Kur’an ve Sünnet’e uygun bir hayat sürdürmeyi Yüce Rabbimizden niyaz ediyoruz.

GRUBA KATIL