Genç Birikim Dergisi’nin Nisan 2016 Sayısı Çıktı
Gündem Son Sayımız

Genç Birikim Dergisi’nin Nisan 2016 Sayısı Çıktı

Genc_Birikim_Nisan_2016_Sayi_203 Genç Birikimden

Değerli Genç Birikim Okurları,

Bu ay da bizi sizlere kavuşturan Rabbimize hamdolsun. Aslında aldığımız her nefese, yaşadığımız her âna, her saniyeye hamdetmemiz gerekiyor. Bizler maalesef bizlere verilen nimetlere yeterince şükretmiyor, bazen geçici sürelerde elimizden alınınca ancak o zaman o nimetlerin kadrini kıymetini anlıyoruz. Rasulullah bizi bu konuda uyarmıştır; “İnsanların çoğunun kıymetini bilemediği iki nimet vardır: Vücut sağlığı ve boş vakit.” (Tirmizi, C.2. H.no:2304) Hadis-i şerifte de belirtildiği üzere bize verilen ikinci nimet boş vakit. Müslüman kendisine verilen sağlıklı bir beden ve boş vaktinde Rabbini anmalı, şükretmeli, bu bedenini ve vaktini Rabbinin rızasını kazanacak salih amellerle doldurmalıdır. Bu ameller “boş” ameller olmamalı “salih” ameller olmalıdır. Bu şekilde Müslüman, hem kendisinin hem ailesinin hem içinde yaşadığı bölgenin hem de tüm insanlığın hayrına çalışmış, insanlığın da mutluluğu ve refahı için gayret göstermiş olur.

13 Mart 2016 Pazar günü saat 18.45’de Ankara Kızılay Güven Park Otobüs duraklarının yanında eli kanlı katillerce patlatılan bomba sonucu onlarca masum insan katledildi. Yüzden fazla insan yaralandı. Bu olayda 22 yaşında olan kardeşimiz dergimizin yazarlarından, Medeniyet Vakıfının gönüllülerinden Feyza Acısu bacımız da hayatının baharında Rabbine kavuşmuştur. Kardeşimize Allah’tan rahmet diliyor ve şehitlik mertebesinde kabulü ile teselli buluyoruz. Üniversite son sınıfta okuyan kardeşimiz; yaşarken Rabbi ile olan samimi bağına, İslami sorumluluklarını yerine getiren bir bilinçte olmasına, Allah rızası için fedakârlıklarda bulunmasına bizler şahitlik ettik ve bu şahitliğimizi de Allah’ın huzurunda belirteceğiz. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine, akrabalarına, dava arkadaşlarına sabr-ı cemil diliyoruz.Bu katlimda hayatını kaybedenlerin yakınlarına da sabırlar yaralılara da şifalar diliyoruz.

Feyza Acısu kardeşimiz, hadis-i şerifte yapılan ikazı dinleyen ve bunu hayatına uygulayan bir kardeşimizdi. Hem üniversitede okuyor, hem vakıf faaliyetlerine destek veriyor, Rabbinin verdiği sağlıklı bedenini yine O’nun verdiği vakitte O’nun rızasına uygun kullanıyordu. Rabbim bizlere ve çocuklarımıza da bu şuur ve idrakle hayatımızı yaşamayı nasibetsin.

Bu ayki sayımızda Genel Yayın Yönetmenimiz Ali KAÇAR “Emperyal Terör Sınır Tanımıyor” başlıklı yazısında, Türkiye’nin de gündemine oturan terörü, tarihini ve onu üretenleri yazısına konu etmiş. Ayrıca geçen aydan devam eden seri yazılarımızı da dergimizde bulacaksınız. Yine Şehide Feyza Acısu kardeşimizin yakın arkadaşlarının ağzından şehidemizi anlatan değerlendirme yazılarımızı da okumanızı öneriyoruz.

Sizleri dergimizle başbaşa bırakıyor ve Allah’a (c.c.) emanet ediyoruz.

İletişim:
İlkiz Sok. No: 22 Sıhhiye/Ankara
Tel: 229 67 18-19
www.gencbirikim.net

 

GRUBA KATIL