Genç Birikim Dergisi’nin Haziran 2015 Sayısı Çıktı
Gündem Son Sayımız

Genç Birikim Dergisi’nin Haziran 2015 Sayısı Çıktı

Genc_Birikim_Haziran_2015_Sayi_193

Değerli Genç Birikim Okuyucuları

Ramazan ayına girmek üzereyiz.  Rahmetin, merhametin, şefkatin, dostluğun, kardeşliğin, bağışlama ve affetmenin, yardımlaşmanın, paylaşmanın, infakın, ibadetin ve duanın yani en güzel şeylerin zirveye ulaştığı bir zaman dilimindeyiz. Bin aydan daha değerli olan Kadir gecesini içinde barındıran Ramazan ayını en güzel şekilde değerlendirmeli, bu manevi iklimin havasından en güzel şekilde istifade etmeliyiz. Ramazan aynın Kur’an ayı olduğunu unutmamalı, hem Arapçasından hem de mealini okuyarak ondan feyzimizi bol bol almalıyız.

Ramazan ayını yaz aylarında idrak edeceğiz. Okulların da tatil olması vesilesiyle çocuklarımızla bu ayı en güzel şekilde şekilde geçirmeli, onları da bu manevi iklime sokmalıyız. Özellikle Kur’an okuma noktasında çocuklarımızla çok daha fazla ilgilenmeli, bu fırsatı kaçırmamalıyız. Unutmamalıyız ki salih evlat yetiştirmek, amel defterimizin bizler öldükten sonra da lehimize açık kalmasına vesiledir. Çağımızda çocuklarımıza sahip çıkmak gerçekten çok zor. Televizyon, internet, cep telefonu, tablet vs. çocuklarımızı mahkûm almış durumda. Çocuklarımızı bunların eline vermemeli, bunun için de her türlü tedbiri almalıyız. Çünkü zamanında müdahale etmediğimizde bir süre sonra iş işten çoktan geçmiş olabilir.

Bizler ancak Müslüman nesiller yetiştirebilirsek, imanı, ameli, zihni, vicdanı sağlam şekilde çocuklarımızı eğitebilirsek, bu toplumu ancak o zaman değiştirme/dönüştürme fırsatını yakalamış olabiliriz.

Bir seçim atmosferindeyiz. Seçim sonuçları ne olursa olsun toplumları dönüştürmek için toplumu, nesilleri iyi eğitebilmek gerekir. İstediğiniz kadar iktidarda kalın; yol, köprü, havaalanı, bina, baraj vs. yapın eğer yatırımları insanın kalbine yapmazsanız ne iktidarda kalabilirsiniz ne de toplumu dönüştürebilirsiniz. Sizin yaptığınız yol, köprü, havaalanı, bina, baraj vs. dünyalık yatırımlar gün gelir onları tatmin etmez. Bu nedenle uzun vadeli yani ahireti düşünen ve ona göre hayatını tanzim eden bir toplum inşaa etmek zorundasınız. Ancak o zaman hem bu dünya hayatında hem de ahirette siz ve toplumu oluşturan insanlar mutlu ve bahtiyar olabilirler. Nebevi davet metodu da bunu gerektirir.

Bu nedenle bütün çalışmalarımızı insan eğitmek ve gerçek Rabbine kul olan bir toplum inşaa etmek zorundayız.

Dergimizde bu ayda yer alan yazılarımız yine dünya konjonktürünü ve son gelişmeleri değerlendiriyor. Ramazan ayı ile ilgili bilgilendirici çok güzel yazılardan da istifade edebilirsiniz.

Siz değerli okurlarımızdan de dergimizde yayımlanmak üzere yazı ve şiir bekliyoruz.

Sizleri dergimizle baş başa bırakıyoruz.

Allah’a emanet olun.

 

İletişim:

İlkiz Sok. No: 22 Sıhhiye/Ankara

Tel: 229 67 18-19

www.gencbirikim.net

 

 

GRUBA KATIL