Genç Birikim Dergisi’nin Aralık 2017 Sayısı Çıktı
Duyurular Genel Gündem Son Sayımız

Genç Birikim Dergisi’nin Aralık 2017 Sayısı Çıktı

Olayları İslami bakış açısıyla değerlendiren Genç Birikim Dergisinin 221. Aralık sayısı çıktı.
Dergide bu ay ABD Başkanı Trump’ın haksız ve hukuksuz olarak Kudüs’ü başkent ilan etmesi nedeniyle Kudüs ile ilgili yazılar ön planda.
Fatih ÖZKAN “Kelebeklerin Kanat Çırptığı Mekân: KUDÜS” başlıklı yazısında; “Siyonistlerin Nil’den Fırat’a onlarca devletin bağımsızlığını elinden almak ve hepsini kendi Siyonist düzenlerine bağlamak istediklerini, bunu yaparken de hiçbir şeyden korkmadıklarını, Tevrat ve Kabbala’da; Benî İsrail’in üstün ırk ve dünyanın efendisi olduğunun, diğer ırkların maymun olarak yaratıldığının, sonradan insana döndüğünün, diğer insanların Benî İsrail’e hizmetkâr olsun diye yaratıldığının, Fırat’la Nil arasındaki vaat edilmiş topraklarda Büyük İsrail’in kurulacağının, Mescid-i Aksâ’nın yerine Süleyman Mabedi’nin yeniden inşaa edileceğinin yazılı olduğunu, bu ifadelerin İsrail’in dini olduğunu,
Bugün Kudüs’te kundaktan çıkan çocuklar ve elden ayaktan kesilmiş yaşlıların bile bir taş olup zalimlerin üstüne yağdıklarını, onların birer kelebek olduğunu, binlerce silah, tank, devlet ve ordular bir şey yapmazlarken onların kanat çırparak mücadele ettiklerini, çünkü bu kanat çırpışlarının bir gün büyük bir etki oluşturup özgürlüklerini getireceklerine inandıklarını, o mekânın Hz. İbrahim’den bağımsız olmadığını” vurgulamış.
Molla MANSUR “Selaheddin’den Ahmet Yasin’e Ümidi Diri Tutmak” başlıklı yazısında; “Şehid Şeyh Ahmet Yasin’in şu konuşmasına yer vermiş; “Benim bütün Müslüman gençlere nasihatim en başta İslam ahlakıyla ahlaklanmalarıdır. Doğruluk, güvenilirlik, ahde vefa, sevgi, kararlılık, çalışma ve üründe ihlas, Müslümanlarla yardımlaşmak ve onların dertleriyle dertlenmek de İslam ahlakının gereklerindendir. Allah yolunda cihad ve Allahu Teâla’nın kelamının en yüce olması için başkalarıyla yardımlaşmak da İslam ahlakının gereklerinden biridir. Müslümanlara da ilme önem vermelerini tavsiye ediyorum. İlim gelecekte bizim düşmanımıza karşı zafer elde etmekte kullanacağımız silahımız olacak. Cehaletle zafer elde edemeyiz. Dini, dünyayı ve ahireti kuşatacak bir ilimle ancak zafer elde edebiliriz”.
Hayriye BİCAN “Kudüs’e Aksa’ya İhtiyacımız Var” başlıklı yazısında; “Mescid-i Aksa’nın arzında her bir toprak zerresinde kadem-i enbiyanın izinin olduğunu, Mescid-i Aksa’nın her santimetre karesinde bir peygamberin secde izinin bulunduğunu, Miraç topraklarında her bir parmaklık yerde meleklerin divana durduğunu, bu durumun dünyanın hiç bir yerinde olmadığını, namaz emrinin göklerde Mescid-i Aksa’nın semasından çıkılarak alındığını, müminlerin ilk kıblesinin Mescid-i Aksa olduğunu, sema kapılarının Kudüs’te olduğunu, Mescid-i Aksa’nın semaya en yakın noktada olduğunu, Mescid-i Aksa’nın her santimetresinde sahabe-i kiramın gözyaşı ve şehitlerin şanlı kanının bulunduğunu” belirtmiş.
Taha Oğuzhan KILAVUZ “Ayağa Kalk!” başlıklı yazısında; “Bugün emperyalizmi iliklerine kadar yaşayan sömürü devleti lanet Amerika’nın lanet başkanı Donald Trump’ın, İsrail’in başkentini Kudüs olarak kabul ettiğini söylüyorsa bunun tek sebebinin bizim suskunluğumuz olduğunu, Donald Trump’ın ‘’İsrail’in başkenti Kudüs’tür’’ söyleminin, hakkıyla iman etmiş yiğit Müslümanlar için hiçbir değer teşkil etmediğini, ancak bu söylemin karşısında durulması ve Kudüs’ün Müslüman topraklarda olduğunu, Kudüs’ün Filistin topraklarında olduğunu tüm insanlığa gösterme/anlatma, anlamak/görmek istemezlerse gerekirse gözlerine sokma gayreti içerisinde olunması gerektiğini, bugün bu açıklamanın lanet Amerika’nın gücünden ziyade, biz Müslümanların güçsüzlüğünden/tembelliğinden kaynaklandığını, artık ayağa kalkmamız ve Kudüs ile beraber tüm Müslüman coğrafyalara sahip çıkmamız gerektiğini, yoksa bu kâfirlerin, zalimlerin içlerinden geçeni alenen gerçekleştirmeye başlayacaklarını, alenen gerçekleştirdiklerini de arttırma yoluna gideceklerini, hem coğrafyamızı küçültme hem de Müslümanların sayısını azaltma gayretine sesli bir şekilde bürüneceklerini, bu nedenle ayağa kalkılması ve Kudüs’e sahip çıkılması gerektiğini” ifade etmiş.
Fatih PALA’nın Sevgi Üzerine, Abdullatif ACAR’ın Camiler Hayatın Merkezidir, Ömer Faruk ÇAKICI’nın Allah ve Rasulü Bir Konuda Hüküm Vermişse…, Muhammed İMAMOĞLU’nun İbn Teymiyye’nin Hayatı ve Tasavvufa Dâir Görüşleri, Ömer KÖŞÜ’nün Allah(cc.) Yolunun Yardımcıları, Ümit Bekir DURDU’nun Ne’yi Sorarsak O Başımıza Gelir, Furkan DOĞRU’nun Az Uyumanın Faydaları, Çok Uyumanın Zararları, Betül BAYRAKTAR’ın Niye Okudun O Zaman?, M. Cihat BATMAZ’ın Devamsız Canlar, Beyza Nur KARAKUŞ’un Hey Kardeşim Bakar mısın!, başlıklı yazıları, Mirasimiz.org.tr’den Kudüs Coğrafyası ve Tarihi başlıklı bir alıntı ile Mücahid Aydın ASLANTAŞ’ın Ümmeti İntifada Diriltir ve Fatih PALA’nın Yâr Aksa! başlıklı şiirleri okunmaya değer diğer çalışmalar olarak dergide yerini almış.
Biz de sizlere en yakın bayiden bir Genç Birikim Dergisi alarak okumanızı tavsiye ediyor, Genç Birikim Dergisine yayın hayatında başarılar diliyoruz.

İletişim:
İlkiz Sok. No: 22 Sıhhiye/Ankara
Tel: 0312 229 67 18
www.gencbirikim.net

 

GRUBA KATIL