Beşir Eryarsoy – Medeniyet Vakfı – Cennete Götüren ve Cehennem Ateşinden Uzaklaştıran Ameller
Genel Gündem

Beşir Eryarsoy – Medeniyet Vakfı – Cennete Götüren ve Cehennem Ateşinden Uzaklaştıran Ameller

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi geleneksel iftar buluşmalarına devam ediyor. 2015 yılının üçüncü iftar buluşması Medeniytet Vakfı Ankara Şubesi’nde gerçekleştirildi. Geleneksel iftar buluşmaları’nın ardından gerçekleştirilen Ramazan Sohbetlerinin üçüncü konuğu Medeniyet Vakfı Genel Başkanı Beşir Eryarsoy’du.

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesinde gerçekleştirilen iftar programında Medeniyet Vakfı Başkanı Beşir Eryarsoy Hoca, “Cennete götüren ve Cehennem ateşinden uzaklaştıran ameller” konulu bir konferans gerçekleştirdi. Konferans çok sayıda katılımcı tarafından ilgiyle izlendi.

İftardan sonra Kur’an tilavetiyle başlayan Konferansta Beşir Eryarsoy Hoca; Müminlerin Dünyayı da aşan asıl maksadının Cehennem ateşinden kurtulup Cennete girmek olduğunu vurguladıktan sonra Muâz b. Cebel (r.a.)’in Rasûlullah (s.a.v.) ile bir yolculukta Peygamber Efendimize hitaben “Ey Allah’ın Rasûlü! “Bana öyle bir amel öğret ki beni Cehennem’den uzaklaştırıp Cennete koysun!” demesi üzerine Rasûlullah (s.a.v.)’in de “Bana çok büyük bir soru sordun ama bu mesele Allah’ın kolaylaştırdığı kimseler için çok kolaydır. Şöyle ki: Her konuda ve her zaman kulluğu Allah’a yapar ona hiçbir şeyi ortak koşmazsın, namazını devamlı ve düzgün kılarsın, zekâtını verir, Ramazan orucunu tutar, haccedersin…”  hadisi üzerinde durdu ve yine hadis içerisinde geçen nafile oruç, gece namazı, sadaka ve cihadın önemini anlattı. Cihadın Medine döneminde Devlet olunduktan sonra farz olunduğunu, ancak günümüzde cihadın böyle bir aşama gerçekleştirilmeden yapıldığı için fıkıhsızlık nedeniyle bazı hatalar yapıldığını ifade etti.

Ayrıca Eryarsoy Hoca, Siyonizmin Kur’an’ın nazil olduğu ilk dönemlerden itibaren İslam’ın aleyhine planları olduğunu, emperyal güçlerin de kendi emellerine ulaşmada engel olarak gördükleri İslam’ı ortadan kaldırmak istediklerini, müminleri de İslam’dan uzaklaştırıp cahiliye dönemine geri götürmek istediklerini, Allah’u Teala’nın ise kafirlerin bu planlarının müminleri eliyle ortadan kaldırılmasını arzu ettiğini vurgulayarak konuşmasını sona erdirdi.

GRUBA KATIL