Siyonist İsrail Ankaralı Müslümanlarca Protesto Edildi
Gündem

Siyonist İsrail Ankaralı Müslümanlarca Protesto Edildi

Ankara Müslümanlarla Dayanışma Platformu Siyonist İsrail tarafından 7 Temmuz’dan bu yana Filistin ve Gazze halkına yapılan insanlık dışı saldırıları protesto etmek için İsrail Elçilik konutu önünde bir araya geldi.

DSC04402 DSC04404 DSC04396

Yoğun bir katılımın gözlendiği basın açıklamasına,  Konya dan gelen Heda –Der başkanı Musa Kazım Yılmaz ve bir grup temsilcinin iştirakinden sonra Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlandı.

Ankara Müslümanlarla Dayanışma Platformu adına basın açıklaması yapan Umran Hareketi Temsilcisi Hikmet Yıldırım yaptığı konuşmada 1 Filistinli’nin öldürülüp 11 Filistinli gencin tutuklanması ardından 12 Haziran tarihinde el-Halil şehri yakınında üç işgalci yerleşimcinin kaçırılıp öldürülmesi eylemini bahane eden Siyonist İsrail, yoğun bir tutuklama ve saldırı başlattı. Bu saldırı; 16 yaşında Filistinli bir çocuk olan Muhammed Ebu Hudayr, kaçırılarak İsrail askerleri tarafından işkencenin her türlüsü yapıldıktan sonra zorla benzin içirip, ardından diri diri ateşe verip cayır cayır yakabilecek kadar vahşice bir saldırıdır.” dedi.

DSC04405

İsrailli bir askerin minnacık bir Filistinli çocuğun kolunu taşla nasıl kırıp parçaladığını; çocuklarıtankların paletleri altında diri diri nasıl ezdiklerini; babasının kollarıaltında minik Salih’in kurşuna nasıl dizildiğini tüm dünyanın büyük bir sessizlikle izlediğine değinen Yıldırım “Müslümanlara ve insanlığa, “BURADA ÖLEN BEN DEĞİLİM, SİZSİNİZ!”mesajınıveren Filistin ve Gazze’nin mazlumlarının üzerine ramazan, iftar, sahur demeden savaş uçaklarıyla ölüm yağdırıyor. Tam 800 ton bomba ile çocuk, yaşlı, kadın, erkek ayırmaksızın sivil halkı katleden Siyonistler acının katlanması için evleri, hastaneleri, okulları, camileri vurmayı ihmal etmiyor.” Şekilnde konuştu

“6 günün bilançosu, 122 ölü, bin üzerinde yaralı ve yerle bir edilmiş alevler içinde koca bir şehir.” Diyen Yıldırım, Hamas’ın dışilişkiler sorumlusu Usame Hamdan’ın,“İsrail’i Üçüncü İntifada’nın başlayabileceği” konusunda uyardığını, bu saldırıların asıl amacının Hamas’la el-Fetih arasındaki ulusal mutabakatı bozmak olduğunu, ifade etti.

DSC04413 DSC04406

Filistin Devlet Başkanı Mahmut Abbas’ın, “Filistin’de yaşananlar, iki ordu arasındaki bir savaş değildir, aksine bu, ordu ile silahsız halk arasındaki bir savaştır. Uluslar arasıtoplumun İsrail tarafından katledilen Filistin halkını koruma altına almasıgerekir.” sözleri ile ifade ettiği gerçeği bile görmek istemeyenlerin İsrail’in katliamlarına karşı tarafsız kalınmasıgerektiğini söyleyebiliyorlar. Soruyoruz ne oldu,“Mazlumun yanında, zalimin karşısında yer alma!” ilkemize/ilkenize diye soran Yıldırım: “ABD Başkanı Barak Obama,İsrail Başbakanı Netanyahu’yu arayıp İsrail’e yönelik roket saldırılarını kınadı…” Dış işleri sorumlusu ve Beyaz Saray sözcüsü de aynı minval üzere açıklamalarda bulundular. Bu açıklamalar bizi yanıltmadı. İsrail’in yıllardır 2 milyon insanıaçık hava hapishanesinde yaşama mecburiyetinde bırakması, en ufak bahanelerle oradaki sivil halkın üzerine bombalar yağdırması, Amerikalılar için kınanacak bir durum olmayabilir. Fransa, İngiltere, Almanya’dan ses çıkmayabilir. BM Genel Sekreteri Ban Ki-muunise Gazze’denİsrail’e düzenlenen roket saldırılarını kınayıp sonlandırılmasını isteyebilir.Güvenlik Konseyini yeni toplantıya çağırabilir.Halkına karşı kimyasal silah kullanmış Esad rejimini ayakta tutan Rusya ve Çin de ses çıkarmayabilir. Peki, ya Müslümanlara neler oluyor? Orada bu vahşet yaşanırken iftarımızı ailemizle, çocuklarımızın yüzüne bakarak nasıl açabiliyoruz? Muhammed’in zorla benzin içirilerek yakılışını nasıl unutabiliriz? Yasemin bebeğin donuk bakışları gözlerinizin önünden nasıl silinir?Hiç mi utanmıyoruz insanlığımızdan. Katil terörist devlet İsrail 2006’dan beri çoğunluğu çocuk ve kadın 4263 Filistinliyi öldürmüş. Ve bütün bunlara rağmen hâlâ İslâm alemive insanlık büyük bir sessizlik içinde” şeklinde açıklamasına devam etti.

DSC04418 DSC04423 DSC04430

Buzullar arasına sıkışmış balinaları kurtarmak için gösterdiğiniz çabayı, akaryakıta bulanmış karabatakları kurtarmak için gösterdiğiniz çabanın milyonda birini burada ölen insanlar hak edip etmediğini soran Yıldırım Maalesef bu katliamlar insanlığı Dünya Kupası maçları kadar ilgilendirmiyor. Atılan füzeler, atılan goller kadar üzüntü vermiyor insanlara. Bir tarafta; ABD, İngiltere, ABülkelerini, BATI’yı -kısaca- ŞER CEPHESİNİ arkasına almış İsrail,11 Eylül’de ABD Derin Devletinin provokasyonuyla başlatılan 21. yy. haçlı seferini devam ettiriyor. Diğer tarafta mezhep çatışmalarını körükleyerek , bizi birbirimize düşürerek Irak’ı, Suriye’yi, Afganistan’ı, Çeçenistan’ı, Mısır’ı,Arakan’ı, Doğu Türkistan’ıkan gölüne çeviren şer cephesi; İslâm coğrafyasınıişgal etmeye, 100 yıl önce çizdikleri hudutları derinleştirerek daha küçük parçalara ayırıpkolay yönetilecek hale getirmeye çalışıyorlar. Biz kabul etmesek de bize, Müslümanlara savaş açtılar… 1000 yıl sürecek bir saldırı başlattıklarını söylüyorlar. 22 Ülkenin hudutlarını değiştireceklerini belirtiyorlar ve adım adım da bunu uyguluyorlar. Son yirmi yılda bir buçuk milyon Müslüman öldürdüler ve hâlâ öldürmeye devam ediyorlar.” şeklinde konuştu.

Şu ana kadar yapmamışsak da bugünden itibaren İsrail mallarını protesto edelim ve başkenti KUDÜS olan Bağımsız Filistin Devletinin kurulması için gündem oluşturulması gerektiğini söyleyen Yıldırım Gazze’deki kuşatmanın hemen kaldırılması için Müslümanlarıayağa kaldıralım. Filistin’deki kardeşlerimize yardım kuruluşları vasıtasıyla yardım kampanyaları başlatalım. İsrail’in – varsa adil mahkemeler- savaşsuçlusu olarak uluslararası mahkemelerde yargılanması ve tüm silahlardan arındırılması için kampanyalar başlatalım.İsrail’in işgal ettiği Filistin topraklarından çekilmesi için dünyayı ayağa kaldıralım.

DSC04436 DSC04438

“İlk kıblemiz Mescid-i Aksa’nın kurtuluşu Filistin’in, Filistin’in kurtuluşu İslam dünyasının, İslam dünyasının kurtuluşu ise Ümmetin yeniden kıyamı ve dirilişi ile mümkündür. Ümmet kurtulmadan, Mescid-i Aksa’nın, Mescid-i Haram’ın ve Mescid-i Nebevi’nin kurtulması mümkün değildir. “ şeklinde sözlerini sona erdirdi.

Açıklamadan sonra kısa bir konuşma yapan Filistinli Doktor Muhammed Hamid yaşanan acıların ilk olmadığını 70 yılı aşkındır Siyonist İsrail zulmü ile mücadele eden filistin halkının ümmet desteği ile direnişine güç katıldığını, zaferin ancak müminlerin olacağını ifade etti.

DSC04441 DSC04444 DSC04443

Basın açıklaması öncesi ve basın açıklaması esnasında sık sık slagonlar ve tekbirler getirilerek İsrail katliamları protesto edildi. Atılan slagonlarda “Katil İsrail Hesap Verecek”,”Hamasa Selam Direnişe Devam”,”Yaşasın küresel İntifada”,”Katil İsrail Ortadoğudan Defol”.”Gazzeye selam direnişe devam”,”Şehidlerin Yolu yolumuz” gibi ifadeler kullanıldı.

Basın açıklaması İlkav’dan Emrullah  Ayan’ın yapmış olduğu dua ile son buldu.

DSC04469 DSC04467  DSC04463 DSC04455 DSC04452 DSC04451

GRUBA KATIL