İstanbul’da Binlerce Müslüman, Allah’ın Rasulü (s.a.v) İçin Yürüdü
Gündem

İstanbul’da Binlerce Müslüman, Allah’ın Rasulü (s.a.v) İçin Yürüdü

Fransa’da Charlie Hebdo dergisinin İslam’ın kutsallarına ve Peygamberine karşı yapmış olduğu hakaretlere bir tepkide İstanbul’dan geldi.

Fransa’da Charlie Hebdo dergisinin İslam’ın kutsallarına ve Peygamberine karşı yapmış olduğu hakaretlere bir tepkide İstanbul’dan geldi. Fevzipaşa Caddesi üzerinden Saraçhane Parkı’na yürüyen binlerce kişi burada bir basın açıklaması yaptı.

Fatih Camiinde toplanan binlerce kişi ikindi namazının ardından Fevzipaşa Caddesi üzerinden saraçhane parkına gelerek, Peygamber Efendimizin karikatürlerini yayınlayan Charlie Hebdo dergisini ve yerli işbirlikçilerini lanetledi.

Resulullah’a ve Ümmetine Destek Platformu’nun organizatörlüğünü yaptığı yürüyüş Saraçhane Parkına sürdü. Burada düzenlenen program Kur’an-ı Kerim tilavetiyle başladı.

“Yazıklar olsun Charlie Hebdo ve yerli işbirlikçilerine”

Düzenlenen etkinlikte bir konuşma yapan Kerem Sertaş “Bugün buradan bu meydandan seslenmek istiyoruz ki; ey müstekbirlerle omuz verenler ve onlara taziye sunanlar veyl olsun size. Yazıklarolsun Charlie Hebdo ve yerli işbirlikçilerine. Selam olsun kundaktaki çocuğuyla müstekbirlere meydan okuyarak meydanlara inen bacılarımıza. 80’lik 90’lık yaşlı abilerime ve dedelerime, selam olsun. Selam olsun Peygamberimize, arkadaşlarına ve tabiine. Ve kıyamete dek tevhid dinini ayakta tutarak yürüten Mü’min’lere selam olsun.” şeklinde konuştu.

“Küresel zalimler değerlerimizi yok etmek istiyor”

Bir diğer konuşmacı olan Ahmet Turgut ise zalime ve zulmüne sessiz kalmayacaklarını dile getirerek“Bizler peygamberlerin izlerini sürmeye ve getirdikleri hayata tabi olmaya ve bunu hayatımıza uygulamaya söz verdik.İnsanlarımızın ve özelde Müslümanların günden güne demokratik platformlarda yoğun bir dönüştürme projesine tabi tutulduğunu müşahede ediyoruz. Bu gün küresel müşrikler, küresel zalimler, küresel alçaklar ve onların her alandaki kendi uzantıları, değerlerimizi yok etmek istiyorlar. Bizler küresel tevhidi hayatımıza koymaya söz verdiğimizi bildirmek isteriz. Yeryüzü coğrafyasında yaşananlar Müslümanların talebi değildir. Müslümanlara yönelik saldırılara hiçbir zaman sessiz kalmayacağız. Allah’ın sözünü her zaman ayakta tutacağız.” dedi.

Program okunan basın açıklamasının ardından yapılan dua ile sona erdi. Programın sona ermesinin ardından toplanan kalabalık sessiz bir şekilde dağıldı.

(Erkan Yavuz /Adem Çiçek – İLKHA)

istanbul-20150123-01.jpg

istanbul-20150123-02.jpg

istanbul-20150123-03.jpg

istanbul-20150123-04.jpg

istanbul-20150123-05.jpg

istanbul-20150123-06.jpg

istanbul-20150123-07.jpg

 

GRUBA KATIL