“Ya Taraf Ol Ya Bertaraf” Diyenlere
Gündem İktibas

“Ya Taraf Ol Ya Bertaraf” Diyenlere

DÜRU

2013’te nice olaylar gördük geçirdik ama bunların en etkileyici olanı şüphesiz ki 17 Aralık operasyonu olarak tarihe geçen Nurgenekon operasyonuydu.

Bu operasyonla birlikte Ak Parti ve Gülen Hareketi arasındaki sessiz kavga bir şekilde gözler önüne serilmiş oldu. Böyle bir kavganın komplo olduğunu iddia edenler ise ne kadar yanılgı içerisinde olduklarını gördüler.

Şimdi kısacık bir zaman tüneli gezisi yapalım.

Ak Parti’nin birçok kesimin desteği ile iktidara geldiği malumunuzdur. Bu destekçilerden en güçlü olanı şüphesiz ki Gülen Hareketiydi. Başbakan’ın kadrolarını Gülen’in adamları ile doldurduğu ayan beyan ortada olan bir gerçekti. Emniyet’e baktığımızda en bariz delil ise iş bulamayan gençlerin bari polis olalım diyerek Gülen’e ait cemaat evlerine gittiğini duymayan kalmamıştır. Yani bunca yıldır yapılan her şey bir nevi ortaklaşa ve bilinçli bir şekilde Ak Parti – Gülen arasında ittifak ile yapılıyordu.

Ama savaş başlayınca herkes yaşanan on küsür yıllık birlikteliği hiç sorgulamadan birbirlerine karşı suçlamalar yapmaya başladı.

Yaşanan bu restleşme ve kavga ortamında birçok kişi tarafını seçip ya Ak Parti’ye destek verdi ya da Gülen Hareketinden yana gardını aldı.

Fethullah Gülen, yıldır Haçlılar ve Siyonistler için beklediğimiz bedduayı Ak Parti için yaptı. Başbakan’da gecikmeden Gülen Hareketini çete diye isimlendirerek “Paralel Devlet kurmuşlar. Kadrolaşmışlar. Hepsini bitireceğim” diye açıklama yaptı.

Gerçekten bu kadrolaşmadan Başbakan’ın haberi yok muydu? Buna nasıl inanacağız?

Şahsi görüşüm olarak bu çekişmeden Ak Parti’nin Gülen karşısında başarılı olmasını istiyorum ama Ak Partili olarak isimlendirilmek hoşuma gitmiyor. Aynı zamanda “Ya taraf ol ya bertaraf” diyenlere de karşıyım. Uzun bir birlikteliğin ardından yaşananların iktidar kavgası olduğundan dolayı olayı Ümmetin kurtuluşu meselesi yapanların abartılı düşündükleri kanısındayım.

Bence Ak Parti yapmak istediklerini bunca yıldır göz yumduğu yanlışlar üzerinden yapmaya devam ederse Gülen Cemaati’nin tabanını yanına çekemeyecektir.

Başbakan insanların kendi yanında saf tutmasına aldanıp ona göre hamle yapacak olursa unutmaması gereken bir gerçek var ki oda bugün yaşananlar yarın kendi başına gelecektir. Çünkü insanların büyük bir kısmının fanatik Ak Partili olması “düşene vurmayı seven bir toplum” olduğumuzun delilidir. Fanatik Ak Partililer nasıl ki düne kadar okyanus ötesine selam göndermeyi marifet sanıyorduysa şimdi de aynı okyanus ötesine eleştiri ve kınama göndermeyi marifet edindiler.

Son söz:

Türkiye’yi de Suriye gibi karıştırıp Müslümanların kanlarını akıtmayı hayal edenler…

Rabbim sizleri Fethullah Gülen’in beddualarına muhatap etsin…

Zira bu ülkede kimse onun gibi beddua edemedi ve kimse size onun kadar ılımlı yaklaşmadı…

SÜTUNHABER

GRUBA KATIL