• Genç Birikim

    Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi Türközü Kültür Merkezinde Kardeşlik İftarı Düzenlendi

    - 13 Haziran 2018

“BEN ÇOK AÇIM”

Evet böyle demişti Suriye’li kızımız ölüme giderken. Son vasiyeti bu şekilde olmuştu:

“Bu benim vasiyetimdir. Canım annecim! Senden benim güzel gülüşlerimi hatırlamanı ve yatağımı olduğu gibi bırakmanı istiyorum. Ve sen ablacığım! Arkadaşlarıma de ki: ’O açlıktan öldü…’ Ve sen abiciğim! Üzülme; ama, ikimiz birlikte, ’Biz açız!..’ dediğimizi hatırla. Ey Ölüm Meleği! Acele et ve ruhumu al ki artık Cennette yemek yiyeyim. Ben çok açım. Ve ey ailem! Benim için korkmayın. Ben sizin yerinize de Cennette yiyebildiğim kadar çok yiyeceğim”

Yine 3 yaşında bir çocuk annesine şu şekilde sesleniyordu:

“Cennette yemek var mı anne? Varsa ölelim,”

İnna lillahi ve inna ileyhi raciun…

Müslüman kardeşlerimizin sıkıntılarını gündemde tutmak ve İslam coğrafyasında yaşanan katliam, gözyaşı, zulümleri, açlık ve sefaleti gündeme getirmek niyetiyle MEDENİYET VAKFI TÜRKÖZÜ KÜLTÜR MERKEZİNDE KARDEŞLİK İFTARI düzenlenmiştir. Bir nebze de olsa açlıktan haykıran bu çocuklarımızın yerine kendimizi koyabilir miyiz ve Rabbimizin bizlere nice nimetler verdiğini düşünüp tefekkür edebilme düşüncesi ile sade bir iftar sofrası ile kardeşlerimizi ağırlamış bulunmaktayız. İftar menüsünde Çorba, Hurma, Ekmek ve Su ikram edilmiştir.

Akşam namazının akabinde Kuran’ı Kerim okuyup Teravih saatine kadar İslam dünyasında yaşanan olaylar değerlendirilmiş olup Teravih Namazının akabinde programımız son bulmuştur.