Tag Archives: M.Beşir Eryarsoy

Diriliş Buluşmaları Trabzon’da Gerçekleştirildi

M.Beşir Eryarsoy Hoca : "Küçüğümüzle büyüğümüzle görevlerimizin ve sorumluluğumuzun ne olduğunun bilincinde olmak zorundayız."

M.Beşir Eryarsoy Hocamızla Demokrasi Üzerine Röportaj

M.Beşir Eryarsoy: "Hâkimiyet Allah’ındır.Yani Allah’ın (cc) hüküm koyduğu bir yerde, beşerin istediğini yapma hakkı ve yetkisi yoktur."

‘Ümmetini Arayan Peygamber’ Konferansı Beşir Eryarsoy Hoca’nın Sunumuyla Gerçekleşti

Medeniyet Vakfı Ankara Şubesi (Genç Birikim), Medeniyet Vakfı Genel Başkanı M.Beşir Eryarsoy’un anlatımıyla “Ümmetini Arayan Peygamber” Konferansını gerçekleştirdi.

Muhammed Hamidullah’ı Rahmetle Anıyoruz

Merhum Muhammed Hamidullah, yerinin doldurulması oldukça zor olan 20. asrın en büyük İslam alimlerinden biridir.

Fiten Hadisleri Ve IŞİD Hakkında İlmî Bir Değerlendirme

Müslümanları tekfir eden ve katleden, İslam savaş hukukuna riayet etmeyen, antlaşmalara ihanet eden IŞİD, sahip olduğu anlayışla İslam ümmetine zarar vermiştir.

Bayramın Gölgesinde…

Kurban Bayramının gölgesinde ana hatlarıyla ümmet olarak bir muhasebe yapmamız ya da durumumuzu gözden geçirmemiz yerinde olur sanırım.

Kavramlara Bakışımız

(Eylül 2014) Müslüman taraftır. İnancından, kabul ettiği haktan, hakikatten taraftır. Dolayısıyla İslama muhalif olan her şeyin karşısındadır.

M. Beşir Eryarsoy Hocamız İle Eğitim Üzerine Röportaj

Medeniyet Vakfı başkanı M. Beşir Eryarsoy ile laik eğitim sistemi ve İslami eğitimin hedefleri üzerine konuştuk.

Mescid-i Aksa Neyimiz Olur?

Kudüs davası bizim için evladımız kadar, zevcemiz kadar, eşimiz kadar, mukaddesatımız kadar, nefesimiz kadar, ruhumuz kadar azizdir, kıymetlidir.

”İdam” Mı Dediniz? O Da Ne?

Seyyid Kutub’u idam mı ettiniz? Söyleyin bakayım, Fi Zilâl hacminde bütün dünyada onun kadar satan kaç kitap var? Onun kadar okunan ve onun kadar etkin kaç kitap var, sormuyoruz….