Tag Archives: İŞID

El Kaide’den IŞİD’e Irak ve Suriye’deki Direniş (IV)

(Aralık 2014) Ebu Bekir el-Bağdadi, Zevahiri'nin açıklamalarını dikkate almayarak, kurduğu ve Suriye'yi de içine alan Irak Şam İslam Devleti'ne tabi olmayı reddeden muhaliflere karşı oper...

IŞİD mı,PKK/PYD – ABD mi?

(Ekim 2014) Türkiye, hem PYD’ye yardım eder, hem de ABD ile birlikte hareket ederse, bu, tarih boyunca alnından silinmeyecek kara bir leke olarak kalacaktır.

Fiten Hadisleri Ve IŞİD Hakkında İlmî Bir Değerlendirme

Müslümanları tekfir eden ve katleden, İslam savaş hukukuna riayet etmeyen, antlaşmalara ihanet eden IŞİD, sahip olduğu anlayışla İslam ümmetine zarar vermiştir.

IŞİD’den Önce, ABD’yi İslam Coğrafyasını Bombalamaya Davet Edenler Kınanmalı

Ahmed Kalkan:"Öncelikle IŞİD’i ortaya çıkaranları tel’in etmeyenlerin sadece IŞİD’e eleştiri yapması dürüst ve tutarlı bir tavır değildir."

Selefi İdeolojinin Kaynağı, IŞİD Bilmecesi ve Komplo Teorileri

Hüsnü Aktaş: "Tekfir hususunda aşırı giden IŞİD Örgütü, daha önce kendileriyle aynı dünya görüşünü paylaşan Selefi âlimlerin ’hedef tahtası’ haline gelmiştir."

IŞİD, Neden Değil Sonuçtur!

(Temmuz 2014) IŞİD’i, el Kaide’yi ya da diğer direniş örgütlerini (Cephetü'n-Nusra gibi) terörist olarak suçlayanlar, neden ABD’nin, Siyonist İsrail’in, Rusya’nın, Çin’in ter...

IŞİD, “İslam Devleti”nden Nefret Ettirme Projesidir

Faruk Köse:" IŞİD’in, “İslam Devleti” ve “Hilafet” konusunda örneklik etmesi, bu konuda “rolmodel” sunması sözkonusu değil."