• Genç Birikim

    Ankara Medeniyet Vakfının Geleneksel Pikniği Yapıldı

    - 11 Eylül 2018

Ankara Medeniyet Vakfı olarak her yıl düzenlediğimiz ve artık bir gelenek haline gelen pikniğimiz 9 Eylül 2018 Pazar günü Ankara Gerede’de yapıldı.

Yüzlerce kişinin katılımıyla gerçekleşen piknik sabah kahvaltıyla başladı. Kısa bir hoşgeldiniz ve sunuş konuşmasının ardından spor etkinlikleriyle (voleybol ve futbol turnuvası) devam etti. Öğle namazının eda edilmesinden sonra kısa bir program yapıldı. Program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ve mealinin okunmasıyla başladı.

Daha sonra Araştırmacı Yazar Ali Kaçar Hocamız bir konuşma yaptı. Konuşmasında; günümüz Müslümanlarının neden inandıklarını pratize edemedikleri ve İslam coğrafyasındaki katliamlar konusunda neden yeterli duyarlılık gösteremedikleri hususları üzerinde durarak Müslümanların artık bir karar vermeleri gerektiğini dile getirdi.

Öğle yemeğinin ardından düzenlenen futbol ve voleybol turnuvası öğleden önce kaldığı yerden devam etti. Daha sonra turnuvalarda dereceğe giren katılımcılara hediyeleri Ali Kaçar Hocamız tarafından takdim edildi.

Katılımcılar Rabbimizin bize bahşettiği doğada yürüyüş yaparak ve dinlenerek hoşça vakit geçirdiler.

İkindi namazının ardından karpuz ikramıyla piknik sona erdi.

Davetimize icabet ederek pikniğimize katılanlara teşekkürlerimizi iletiyoruz.

Piknik etkinliğimizden kareler: